Övrig medarbetare |
- Marcus Karlberg (videoassistent)
- Karl Johnsson (konceptartist)
- Martin Bergquist (konceptartist)
- Kim W Andersson (konceptartist)
- Anthony Bloom (korptränare)
- Tina Röed (hund- och kattskötare)
- Sulejman Pejlto (kattskötare)
- Tim Man (stuntassistent)
- Johan Ranner (stuntassistent)
- Johan Lindqvist (stuntassistent)
- Niklas Hermansson (attribut & SFX makeup supervisor)
- Oskar Wallroth (gjuttekniker och SFX makeup)
- Fia Reisek (fabricering)
- Petros Naoumis (CG supervisor och lead compositor)
- Pavlos Kapalas (VFX account manager)
- Nathalie Damberg Nilsson (VFX production supervisor & coordinator)
- Andronikos Bisogiannis (on set VFX supervison)
- Petros Naoumis (on set VFX supervison)
- Michalis Giokas (on set VFX assistant)
- Pavlos Kapalas (on set VFX assistant)
- Antonis Maras (lighting & shading)
- Stavros Avgos (3D modelling)
- Paschalis Mourikas (TD rigging & animation)
- Vikrant Dalal (TD FX & animation)
- Piotr Weiss (FX animation)
- Boukhari Essedik (FX animation)
- Torbjorn Olsson (FX animation)
- Mirco Paolini (TD liquid FX animation)
- Thanos Kokkinen (3D animator)
- Manolis Douvitas (3D animator)
- Dimosthenis Vagias (3D animator)
- Vasilis Souras (3D modelling)
- Danesh Kuruppu (FX animator)
- Elias Deros (concept artist & VFX consultant)
- Marco Lozzi (digital matte painting artist)
- Nektarios Chionis (digital matte painting artist)
- Bill Andripoulos (digital matte painting artist)
- Frida Eriksson (videoassistent, second unit)
- Jens Sjöwall (som Jens Sjöwall-Wahlöö) (belysningsmästare, second unit)
- Tetz Sjöwall (som Tetz Sjöwall-Wahlöö) (belysningsmästare, second unit)
- Aimar Bergan (elektriker, second unit)
- Michael Wahlberg (elektriker, second unit)
- Berny Carlsson (elektriker, second unit)
- Daniel Keith (elektriker, second unit)
- Gustav Sandegård (elektriker, second unit)
- Nisse Virgin (elektriker, second unit)
- Anette Westerlund (rollsättarassistent, second unit)
- Moa Blomgren (rollsättarassistent, second unit)
- Jan Soja (rollsättarassistent, second unit)
- Birgitta Vaktnäs (rollsättarassistent, second unit)
- Frida Mellbin (rollsättarassistent, second unit)
- Lena Johansson (rollsättarassistent, second unit)
- Polly Kisch (rollsättarassistent, second unit)
- Lars Persson (statistassistent, second unit)
- Milana Schoeller (statistassistent, second unit)
- Ludvig Andersson (musikläggning)
- Thomas Lindgren (horn)
- Carin Sahlin (ekonomichef)
- Kajsa Herngren (avtal)
- Ruben Broman (b-foto, second unit)
- Elias M. Félix (fotograf, second unit)
- Per Kjellin (runner, second unit)
- Mikaela Eliasson (inspelningsassistent, second unit)
- Magnus Jonth (inspelningsassistent, second unit)
- Hektor Rosenberg (platsassistent, second unit)
- Mauro Ubeira (platsassistent, second unit)
- Fredrik Lindton (platsassistent, second unit)
- Sebastian Karlsson (platsassistent, second unit)
- Andreas Egerup (platschef, second unit)
- Torbjörn Åker (platsletare, second unit)
- Karl-Axel Bergström (platsletare, second unit)
- Emma Skog (platsletare, second unit)
- Svante Åhman (platsletare, second unit)
- Filip Aston (platsletare, second unit)
- Cecilia Björkdahl (som Cecilia Björkedahl) (scripta, second unit)
- Eva Ljungman-Jansson (scripta, second unit)
- Sofia Wilf Persson (scripta, second unit)
- Niklas Siöström (FAD, second unit)
- Daniel Malmén (FAD, second unit)
- Niklas Alexandersson (bakomfilm)
- Johan Egerkrans (logodesign)
- Jordi Vadri Valls (design & animation)
- Linus Rosenqvist (producent Lillasyster AB)
- Mats Lundgren (kompletterande ljuddesign)
- Sven Friberg (kompletterande ljudinspelning)
- Max Lachman (kompletterande ljudinspelning)
- Bernard Löhr (kompletterande ljudinspelning)
- Mats Lundgren (kompletterande ljudinspelning)
- Anders Hägglund (säljare)
- Mattias Segnestam (samordnare)
- Jan Strömberg (som Janne Strömberg) (finishing artist)
- Xenia Mourafeti (prep artist & 2D artist)
- Makis Avramis (prep artist & 2D artist)
- Pradeep Gownipuram (prep artist & 2D artist)
- Sergey Kilirov (prep artist & 2D artist)
- Dimitrios Gousetis (prep artist & 2D artist)
- Marko Popovic (prep artist & 2D artist)
- Sasa Nicolic (prep artist & 2D artist)
- Dhas Karthic (prep artist & 2D artist)
- Laura Zamora (prep artist & 2D artist)
- Razvan Turloiu (prep artist & 2D artist)
- Jorgo Gjikopulli (prep artist & 2D artist)
- Mattias Petersson (rollsättarassistent, second unit)
- Constantinos Arghiris (IT & renderfarm pipeline)
- Nassos Sotiropoulos (IT & renderfarm pipeline)
- Joe Maples (b-foto, second unit)
- David Gylje (b-foto, second unit)
- Hanna Kriisa (b-foto, second unit)
- Erik Henriksson (b-foto, second unit)
- Karl Hui (b-foto, second unit)
- Sofia Armenteros (c-foto, second unit)
- Jonas Björne (c-foto, second unit)
- Stellan Runge (c-foto, second unit)
- Josephine Owe (c-foto, second unit)
- Johan Viberg (c-foto, second unit)
- Christian Norman (b-foto, second unit)
- Joel Olsson (steadicamoperatör, second unit)
- Adrian Wigerdahl (passare, second unit)
- Tor-Ulf Öhman (passare, second unit)
- Tobias Tuvehagen (passarassistent, second unit)
- Anton Österlund (passarassistent, second unit)
- Felix Jaktlund (passarassistent, second unit)
- Dennis Henry (motion control, second unit)
- Mat Brooks (DIT, second unit)
- Oscar Poulsen (videoassistent, second unit)
- Karin Svensson (rollsättarassistent, second unit)
- Julia Mardell (rollsättarassistent, second unit)
- Sofia Brandt (rollsättarassistent, second unit)
- Sulejmen Peljto (rollsättarassistent, second unit)
- Fredric Svanell (rollsättarassistent, second unit)
- Haruka Johansson (rollsättarassistent, second unit)
- Louise Wennberg (rollsättarassistent, second unit)
- Esther Ericsson (previz, second unit)
- Elin Bergström (maskassistent, second unit)
- Madelene Söderblom (maskassistent, second unit)
- Birgitta Stenqvist (maskassistent, second unit)
- Sara Englund (maskassistent, second unit)
- Emma Byfors (maskassistent, second unit)
- Daniela Mengarelli (maskassistent, second unit)
- Matilda Westh (kostymassistent, second unit)
- Linn Tabudlong (kostymassistent, second unit)
- Henrik Svensson (rekvisitaassistent, second unit)
- Vilgot Rosenberg (rekvisitaassistent, second unit)
- Henrik Andersson (attributör, second unit)
- Mats Garpendal (som Mats Garpendahl) (rekvisita, second unit)
- Sandra Lindgren (rekvisita, second unit)
- Jonas Rudels (ljudtekniker, second unit)
- Mario Adamson (ljudtekniker, second unit)
- Janna Johansson (ljudtekniker, second unit)
- Manne Kjellander (ljudtekniker, second unit)
- Anders Degerberg (ljudtekniker, second unit)
- Marco Di Giulio (elassistent, second unit)
- David Boström (elassistent, second unit)
- Jonathan Selberg (elassistent, second unit)
- Anders Dahl (elassistent, second unit)
- Stefan Hencz (elektriker, second unit)
- Maciej Giemza (elektriker, second unit)
- Dag Engström (elektriker, second unit)
- George Fotopoulos (prep artist & 2D artist)
|